Adataik biztonságának a fontossága sok esetben csak akkor tudatosul az emberekben, amikor valamilyen oknál fogva elvesznek.
Adataik biztonságának a fontossága sok esetben csak akkor tudatosul az emberekben, amikor valamilyen oknál fogva elvesznek.
Adattárolásról akkor beszélünk, amikor a folyamatban levő munkákat tároljuk, nem összekeverendő az adatmentéssel. A winchester meghibásodása ellen véd, például tükrözéssel, amikor fizikailag elkülönítetten 2 helyen tárolja az adatokat, azaz a munkát, amin épp dolgozol.
Ez a minimum ajánlott adattárolási lehetőség a szerveren, aminek a neve RAID 1. A gyakorlatban 70%-ban RAID 1-et használnak a cégnek, mert költséghatékony.
A felhasználó, adatai elmentésekor, fizikailag a szerverre helyezi a folyamatban levő munkáját. Természetesen ehhez bármikor hozzáfér, törölheti, módosíthatja, ami jó dolog egészen addig, amíg a munkaadó és a munkavállaló együtt dolgoznak és együttműködnek a cég előmenetelében. Azonban mi történik, ha megválnak egymástól, és a dolgozó bosszút forralva törli az addigi munkáit?
A magam részéről az előre gondolkodást javaslom és azt, hogy ne egy helyen tároljuk a fontos adatait a cégeknek. Több lehetőség is van a biztonságos adatmentésre, amely esetében törölheti ugyan a bosszúálló a szerverről az adatokat, hisz ahhoz hozzáfér, azonban a rendszergazda gyorsan vissza fogja állítani más helyről, és a munka mehet tovább a megszokott rend alapján.
A legegyszerűbb: külső winchesterre napjában egyszeri-többszöri mentés, hétvégén winchester csere, fizikailag elkülönítve a mentett anyag. Csere alkalmával rákerül a teljes mentés az új winchesterre, és a következő héten a rendszer a változásokat fogja rámenteni.
Közkedvelt a felhő alapú mentés, aminek előnye, hogy a Microsoft legalább 3 helyen tárolja az adatokat.
Egyének számára javasolt: onedrive, google drive, dropbox.